ONLINE REZERVACEFacebook

FYZIOTRÉNINK KURZY

« zpět na seznam

FYZIOTRÉNINK začátečníci - ÚVODNÍ KURZ   

kapacita : 6 osob

termín I. : 22.1. - 15.4.2020 - středy 19,00 - 19,55  (12 lekcí)  s Lenkou Krejčíkovou  (necvičí se 26.2.2020)    

FYZIOTRÉNINK  - POKRAČOVACÍ KURZ  (určen pro absolventy úvodního kurzu)

kapacita : 6 osob

termín I. : 6.1. - 30.3.2020 - pondělky 17,30 - 18,25  (12 lekcí)  s Lenkou Krejčíkovou (necvičí se 24.2.2020)

termín II. : 15.1. - 8.4.2020 - středy 18,00 - 18,55  (12 lekcí)  s Lenkou Krejčíkovou (necvičí se 26.2.2020)  

Cena : 2400,-

Platba kurzu v hotovosti nebo převodem na účet. Přihlášku pošleme e-mailem po přihlášení. 3 zameškané lekce (omluvené předem do 14:00 toho dne) si mohou účastníci kurzu nahradit po předchozí domluvě na jiném kurzu či na běžné skupinové lekci u lektorky Martiny/Lenky.

Přihlášky : fitkolovraty@seznam.cz

Kurz se otevře v případě minimálního počtu 4 přihlášených.

Fyziotrénink je zdravotně funkční cvičení úplně pro každého bez ohledu na věk a kondici. Fyziotrénink je určený i těhotným ženám a maminkám po porodu.

  • Cvičení pro zdravou a pružnou páteř
  • Harmonická spolupráce břišních a zádových svalů při každém pohybu
  • Zlepšená kvalita dýchacího stereotypu
  • Pružné a silné pánevní dno
  • Celkové zlepšení držení těla
  • Stabilita v klíčových kloubech

Cvičí se bez bot - v ponožkách, případně bez.

Na lekcích Fyziotréninku se budeme učit pomocí vrozené motoriky spontánně aktivovat celotělové svalové souhry, tak aby se tělo znovu naučilo hýbat funkčně, ekonomicky a především přirozeně, tak jak tomu bylo, když jsme byly malé děti. Nebudeme trénovat izolovaně pomocí cviků jednotlivé svaly, ale pomocí komplexních pohybů budeme trénovat tělo jako celek. Pomocí naší vrozené motoriky, tak při cvičení bude docházet ke stabilitě v kloubech, k napřimování pátěře a tím pádem i k regeneraci plotének. V prvních lekcích se budeme hodně věnovat vnímání svého těla - uvědomíme si, že aktivní zapojení rukou i nohou nám aktivuje i střed těla, bez vědomého zatínání svalů, stahování pánevního dna apod.

Během úvodního kurzu se naučíme pracovat se svým tělem, budeme zkoumat, zda nám vrozené svalové souhry pracují, tak jak by měly, pokud ne, tak se během kurzu (a i formou domácího cvičení) budeme snažit tyto souhry v těle znovu nalézt. Během prvních 3-4 lekcí si budeme ukazovat a i trénovat správný stoj na nohách (který pak ovlivňuje správné fungování celého pohybového aparátu - nastavení pánve, stabilitu a mobilitu v klíčových kloubech, koordinované zapojení svalových řetězců...), probereme dýchání, postavení hrudníku a lopatek (opět pak budeme korigovat a ukazovat si a trénovat, jak to má být), nastavení pánve a hrudníku, tak aby nám správně fungovala bránice a pánevní dno při jakémkoliv cvičení. Kurz je hodně interaktivní, takže řešíme i individuální problémy (zadávám pak formou domácích úkolů i cviky na doma) každého z vás, abyste věděli, jak si můžete pomoct, pokud vás zlobí "esíčka" (SI skloubení), ztuhlé trapézy apod. Až svá těla trochu srovnáme a pochopíme, čeho chceme dosáhnout, budeme vše aplikovat a trénovat formou lehčích i těžších cviků. Nebudeme však trénovat izolovaně jednotlivé svaly, ale budeme trénovat pohyby, tak, aby tělo pracovalo jako celek (stejně jako tomu je v běžném životě). Veškeré poznatky z kurzu pak můžete aplikovat na jakékoliv další cvičení - základy pro pohyb jsou pořád stejné, ať už pak cvičíte jen s vlastním tělem, s činkami, TRX, velkým míčem apod.

Forma kurzu nám díky stálému složení skupinky dovolí navazovat na předchozí lekce a tím pádem dosáhnout i lepších výsledků.

Kontakt

+420 272 114 777 recepce - během provozní doby
+420 722 617 745 po celý den (Martina Tůmová - studio manager)
fitkolovraty@seznam.cz

Adresa

Pod Zastávkou 1, Praha 10 - Kolovraty

Parkování

Zdarma v ulici Mírová (naproti Fit studiu), dále v ulici Pod Zastávkou nebo na parkovišti vedle Hasičské stanice, případně v přilehlých ulicích

Provozní doba recepce (od 29.6.2020)

Pondělí 18:00 - 20:45
Úterý 17:45 - 21:15
Středa 18:15 - 21:00
Čtvrtek zavřeno 17:45 - 21:00
Pátek        -------
Neděle zavřeno 17:45 - 20:15

Mimo uvedenou provozní dobu je recepce otevřená pouze pokud se konají skupinové lekce (tzn. je dostatek rezervací) a to vždy cca 15 min před lekcí a po lekci dle potřeb klientů, většinou si klienty odbaví lektorka sama. V případě, že se lekce nekonají pro nedostatek rezervací, je recepce zavřená.

Mimo provozní dobu vyřizujeme vaše požadavky a dotazy na e-mailu či telefonu.

Osobní informace, které nám poskytnete v tomto formuláři, budou uchovávány po nezbytně nutnou dobu, abychom s vámi mohli plnohodnotně komunikovat, a to v intencích zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nebudou poskytovány žádným třetím stranám a budou uchovávány tak, aby k nim měly přístup pouze osoby, které jsou pověřeny s takovými údaji pracovat.