CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ
Lekce pro nastávající maminky probíhají vždy formou kurzů, aby cvičila stálá skupinka těhotných a dala se podle toho přizpůsobit náplň lekcí.
Jedná se o přirozenou a méně náročnou formu cvičení, kterou zvládne každá nastávající maminka.
Cílem naší práce je, aby cvičení bylo opravdu funkční a efektivní. Cvičení vychází z principů vývojové kineziologie, která je pro nás inspirací. Zjednodušeně lze říct, že se snažíme napodobit pohyby dětí, které dělají především v prvním roce svého života. Tyto pohyby jsou vrozené, naprogramované v mozku každého z nás a lze je kdykoliv v průběhu života opět začít používat, tak aby byly pro tělo přirozené a odvykly jsme si tak špatným pohybovým vzorům, ke kterým jsme bohužel v průběhu života sklouzli. Díky nim se dostaneme zpět do kondice, v které jsme byli, než jsme svá těla začali křivit nesprávným držením.
Bolest zad není podmínkou těhotenství. Ideální spolupráce břišních a zádových svalů se zbytkem těla zajistí, že zvyšující se zátěž na přední straně těla negativně neovlivní těžiště a stabilitu těla. Nedochází pak k prohýbání a bolesti zad.
Rozestup břišních svalů (diastáza) v těhotenství a po porodu není samozřejmostí. Když se podaří zaktivovat přirozené svalové souhry a břišní svaly pracují koordinovaně, zvětšující se břicho nevisí jen na přímém břišním svalu a značně to omezí jeho rozestup. Ten pak do několika týdnů po porodu bez problémů zmizí.
Natékání nohou lze výrazně omezit zlepšeným držením těla. Správné držení těla podstatně ovlivníme cvičením. Je nezbytné srovnat pánev, ramena a klíčové klouby. S celkovým zlepšením svalové činnosti též úzce souvisí i zkvalitnění opory na chodidlech. Nedojde pak k jejich zploštění.
Naučíme vás nejen cvičit, ale i správně stát a sedět. Nebudete pak své tělo zbytečně přetěžovat při běžných denních činnostech.
Kondice svalů pánevního dna úzce souvisí s kondicí celého těla. V našem těle žádná svalová souhra neprobíhá izolovaně a tak nemůžeme separovaně pohlížet ani na svaly pánevního dna. Správná aktivita této oblasti je v přímé souvislosti s ideálním dýcháním a celkovým držením těla. Inkontinence nemusí nutně být součástí každého těhotenství a poporodních stavů, pokud pánevní dno bude fungovat, tak jak má.
Správné držení těla má pozitivní vliv na dýchání. Během těhotenství je zvýšená spotřeba kyslíku, která často vede ke ztíženému dýchání. Pokud zlepšíte držení těla, pak začne bránice pracovat správně a dýchání nebude tak obtížné.