ONLINE REZERVACEFacebook

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Diagnostiku a terapii pomocí tradiční čínské medicína provádí Ing. Martina Hezká, absolventka Školy tradiční čínské medicíny – studia pěti dovedností při TCM institutu v Praze a praktikující terapeut TCM Clinic.

Tradiční čínskou medicínu lze s úspěchem využít při léčbě těchto potíží:

  • Celkové poruchy – únava a nespavost, snížená imunita a častá nemocnost, nadměrné pocení.
  • Gynekologické potíže – nepravidelná a bolestivá menstruace, gynekologické záněty, problémy s otěhotněním a při kojení, myomy.
  • Kožní onemocnění – akné, ekzém, opary, lupenka.
  • Trávicí problémy – afty v ústech, pálení žáhy, nadýmání, chronický průjem či zácpa, zánětlivá onemocnění střev, hemeroidy.
  • Dýchací obtíže – alergie, rýma kašel, záněty dutin, bolesti v krku, zahlenění, astma.
  • Bolestivé stavy – bolesti hlavy, migrény, neuralgie trigeminu, bolesti kloubů a celého těla a další.
  • Urologické problémy – záněty močových cest, inkontinence.

Nabízené služby

Diagnostika

Diagnostika je nezbytná pro určení postupu léčby, a to i pokud klient přinese své lékařské zprávy. Je důležité, aby klient sám popsal své zdravotní potíže. Terapeut jej poté zahrne množstvím otázek, díky kterým si organismus sám zmapuje z hlediska tělesného, duševního i energetického. Není třeba se jich obávat, vlastně budou pro klienta jednoduché, neboť se týkají jeho těla a jeho obtíží. Součástí vstupního vyšetření je též diagnostika jazyka a pulsu. Opět pro klienta zcela nenáročná a neinvazivní metoda, jenž však terapeutovi mnoho napoví. Výstupem zhruba hodinové konzultace je návrh a vysvětlení možností léčby a domluva na nich.

Fytoterapie

Fytoterapie neboli bylinná léčba je velmi silnou metodou tradiční čínské medicíny. Jde o léčbu bylinnými směsmi individuálně sestavenými na základě předchozí diagnostiky přesně podle potřeb konkrétního klienta. Bylinné směsi mohou mít podobu předem připravených odvarů, rozpustných granulí nebo tablet a klient je obvykle dostává na domluvený počet dnů. Následuje kontrola u terapeuta, na jejímž základě se složení směsi upravuje dle aktuální potřeby. Nespornou výhodou fototerapie je její dobrá účinnost a staletími ověřené receptury. Mírnou nevýhodou je ne vždy příjemná chuť odvarů a jejich cena, což lze vyřešit podáním tablet či granulí.

Stimulace akupunkturních bodů

Další z velmi účinných a velmi starých čínských metod. V lidském těle se nachází celkem 12 řádných drah, jejich boční větve a spojnice a také dráhy mimořádné. Jsou spojeny s vnitřními orgány a také propojují povrch těla s jeho nitrem. V těchto drahách neustále koluje energie. Jde o poměrně složitý, avšak velmi logický systém, přičemž disharmonie v něm se může projevit nějakou tělesnou disbalancí – nemocí, bolestmi a dalšími problémy. Na drahách se nacházejí akupunkturní body, jejichž stimulací lze tyto disbalance upravit a problémy odstranit.

Baňkování

Pozitivní účinky baňkování na některé druhy potíží znali a praktikovali před několika tisíci lety i naši předkové. Baňkování je v podstatě vytvoření podtlaku na kůži pomocí skleněných (případně i silikonových či jiných) baněk, díky němuž dojde k výraznému prokrvení místa pod baňkou. Je velmi účinné například při bolestivých stavech pohybového aparátu, ale může pomoci i při jiných obtížích. Baňky lze využít jak pro masáž, tak k ovlivnění akupunkturních bodů.

Moxování

Moxování je metoda využívající speciální moxovací doutníky, kterými terapeut prohřívá vybrané akupunkturní body a dodává jim energii a teplo. Použití moxy je vhodné pro zvyšování obranyschopnosti, tlumení bolesti, při únavě a vyčerpání nebo zažívacích poruchách.

Dietetika

Součástí léčby tradiční čínskou medicínou bývá také úprava životosprávy a především jídelníčku. Není nezbytná, ale může hodně pomoci urychlit terapii. A stejně jako v případě bylinných směsí, i v tomto případě se jedná o konkrétní doporučení pro konkrétního pacienta na základě provedené diagnostiky.

Ceník

 Vstupní vyšetření – diagnostika  60–90 min  650,-
 Stimulace akupunkturních bodů  30 min  300,-
 Stimulace akupunkturních bodů  60 min  600,-
 Další konzultace – kontrola bylinné léčby         30 min  300,-
 Baňkování, moxování  300,-
 Fytoterapie dle zvolené formy   měsíc  1000–3000,-

Platby lze provádět pouze v hotovosti, platí se přímo terapeutce.

Objednávky na konzultace a terapii tradiční čínskou medicínu

Objednávky (a případné rušení objednávek) na dopolední konzultace jsou možné nejpozději do 7:30 téhož dne, odpolední a večerní sezení je nutné objednávat (a případně rušit) nejpozději do 13:00 téhož dne.

Kontakt

+420 272 114 777 recepce - během provozní doby
+420 722 617 745 po celý den (Martina Tůmová - studio manager)
fitkolovraty@seznam.cz

Adresa

Pod Zastávkou 1, Praha 10 - Kolovraty

Parkování

Zdarma v ulici Mírová (naproti Fit studiu), dále v ulici Pod Zastávkou nebo na parkovišti vedle Hasičské stanice, případně v přilehlých ulicích

Provozní doba

Provozní doba 8. 7.  - 14.7. 2019

Pondělí dle lekcí 18:00 - 20:30
Úterý dle lekcí 17:45 - 20:00
Středa dle lekcí 18:15 - 20:00
Čtvrtek dle lekcí 17:45 - 20:15
Pátek dle lekcí dle lekcí

Mimo uvedenou provozní dobu je recepce otevřená pouze pokud se konají skupinové lekce/kurzy a to vždy cca 15 min před lekcí a po lekci dle potřeb klientů.V případě, že se lekce nekonají pro nedostatek rezervací, je recepce zavřená.

Mimo provozní dobu vyřizujeme vaše požadavky a dotazy na e-mailu či telefonu.

Osobní informace, které nám poskytnete v tomto formuláři, budou uchovávány po nezbytně nutnou dobu, abychom s vámi mohli plnohodnotně komunikovat, a to v intencích zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nebudou poskytovány žádným třetím stranám a budou uchovávány tak, aby k nim měly přístup pouze osoby, které jsou pověřeny s takovými údaji pracovat.